ZIMOWA OCHRONA SKÓRY

Zima to czas, w którym należy szczególnie dbać o delikatna skórę malucha. Lodowate powietrz i wiatr mogą prowadzić do jej wysuszenia, a nawet do podrażnień. Dlatego tak ważna jest jej właściwa pielęgnacja. Odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka w tym okresie  jest dość trudna, bo pogoda zimą zmienia się bardzo często i w związku z tym wskazane jest zabezpieczanie skóry przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Różnorodność zimowej pogody –na przemian mroź, wiatr, deszcz, śnieg i słońce- sprawia, że pielęgnacja skóry dziecka o tej porze roku powinna być kompleksowa. Stosowanie kilku preparatów w zależności od zmiennej aury nie wydaję się zachęcające, zwłaszcza z ekonomicznego punktu widzenia. Sama aura tez przeobraża się tak szybko, że nie nadążylibyśmy z aplikacją kolejnego preparatu.

Dobry tłusty krem

Chcąc zapewnić dziecku jak najlepsza ochronę, specjaliści tworzą na zimę unikalne, a zarazem uniwersalne receptury kosmetyków, które zapewniają maksymalne zabezpieczenie skóry. Jak więc działa dobry krem na zimę dla najmłodszych? Jednym z jego głównych  zadań jest tworzenie na skórze ochronnej warstwy natłuszczającej. Zabezpiecza ona skórę przed zimnem i nie zmywa się pod wpływem deszczu lub śniegu. Warto dodać, że chociaż krem na zimę ma natłuszczać skórę dziecka, to błędna jest teza, że w jego składzie nie powinno być wody.  Kremy tłuste, pozostawiające na skórze hydrofobową warstwę, zawierają wodę-tylko nieco w mniejszych ilościach niż kremy nawilżające. Dobrze, jeśli krem na zimę dla dzieci ma dodatkowo składniki łagodzące, takie jak witamina E, pantenol, allantoina- to duża zaleta kosmetyku.

Skuteczny filtr  

Równia istotne jest działanie zabezpieczające skórę przed skutkami promieniowania UV. Zimą skóra malucha jest również narażona na skutki promieni słonecznych, zwłaszcza podczas przebywania w górach, a zaniedbanie tej pielęgnacji może doprowadzić do poparzeń skóry lub innych chorób. Wśród preparatów na zimę dla dzieci polecany jest Skarb Matki Krem z filtrem UV na zimę dla niemowląt i dzieci. Natłuszcza skórę i zabezpiecza ją przed wiatrem i zmianami temperatury. Zawiera dwa rodzaje filtrów słonecznych, które chronią przed promieniowaniem UV i jest dodatkowo wzbogacony o witaminę E. Krem może być stosowany od 6 miesiąca życia. Inne preparaty godne polecenia to Sopelek- Floslek  krem ochronny dla dzieci i niemowląt oraz Bielenda Cold Stop, krem na zimę dla dzieci.

Na suche usta

Zimą nieodzowne są także pomadki ochronne do warg. Mroźne powietrze wysusza je, powodując pękanie, a nawet bolesność, co dodatkowo nasila jeszcze oblizywanie ust. Pomadki do warg działają natłuszczająco, dzięki czemu chronią przed zimnem. Niektóre sztyfty ochronne do warg zawierają filtry UV, które zabezpieczają przed wpływem promieni słonecznych, jak np. Skarb Matki Pomadka ochronna dla niemowląt i dzieci

Pielęgniarka Renata Wilk

error: Content is protected !!